0 0 رای ها
امتیاز

[nx_accordion][nx_service title=”سوالات پرتکرار و ضروری” icon=”icon: bookmark” icon_color=”#b00000″ size=”40″][/nx_service][nx_spoiler title=”شماره سفارش خود را از کجا مشاهده کنم؟” style=”fancy]

در هنگام ثبت سفارش شماره سفارش برای شما از طریق پیامک ارسال شده است، همچنین برای پیگیری سفارش ها میتوانید به جای شماره سفارش، شماره موبایلی که در هنگام ثبت سفارش وارد کرده بودید را وارد و از وضعیت آن مطلع شوید.

[/nx_spoiler][nx_spoiler title=”سفارش ها چند ساعت بعد از ثبت ارسال می شوند؟” style=”fancy]

ارسال سفارشها از انبار مرکزی سلنزی ۱ روز پس از ثبت سفارش انجام میشود.

[/nx_spoiler][nx_spoiler title=”زمان ارسال سفارش های ثبت شده در تهران، البرز و حومه چطور هست؟” style=”fancy]

سفارش های ثبت شده در تهران، البرز و یا حومه این استانها در صورتی که قبل از ظهر یعنی قبل از ساعت ۲  ثبت شده باشند معمولا در همان روز ثبت سفارش ارسال و به دست مشتری می رسد. (در حال حاضر فقط در استانهای تهران، البرز و حومه)

[/nx_spoiler][nx_spoiler title=”زمان ارسال سفارش های ثبت شده از مرکز استان ها و کلان شهرها بجز تهران و البرز چطور هست؟” style=”fancy]

سفارش های ثبت شده از مراکز استان ها و کلان شهرها (بجز تهران و البرز) با مدت زمان ۲ الی ۳ روز با نهایت تاخیر به دست مشتری می رسد.

[/nx_spoiler][nx_spoiler title=”زمان ارسال سفارش های ثبت شده از شهرها، بخش ها، روستاها و سایر نقاط دور افتاده چطور هست؟” style=”fancy]

سفارش های ثبت شده از شهرها، بخش ها، روستاها و سایر نقاط کشور با نهایت تاخیر ۳ الی ۵ روز پس از ثبت سفارش به دست مشتری می رسد.

[/nx_spoiler][nx_spoiler title=”شماره تماس های باربری استان و منطقه شهری من چیست؟” style=”fancy]

بعد از ارسال مرسوله شماره تماس های باربری استان و منطقه شهری شما که سفارش های شما توسط آن مجموعه ارسال شده به همراه شناسه مرسوله در حساب کاربریتان در سلنزی ثبت و به صورت پیامک نیز برای شما توسط سلنزی ارسال میشود.

[/nx_spoiler][nx_spoiler title=”آیا برای دریافت سفارش باید جایی مراجعه کنم؟” style=”fancy]

مرسوله شما بایستی در آدرس درج شده در هنگام ثبت سفارش (محل سکونت یا محل کار یا درب فروشگاه) به شما تحویل داده شود و نیازی به مراجعه به جایی برای دریافت سفارشتان نیست.

[/nx_spoiler][nx_spoiler title=”اگر کالایی که خریده ام شکستگی داشت چیکار کنم؟” style=”fancy]
تمامی محصولات خریداری شده شما قبل از ارسال وارسی، بسته بندی و ایمن سازی میشود و با ایمنی کامل تحویل باربریها می شود در صورتی که بسته شما بعد از تحویل آسیب دیده و مخدوش شده و یا با شکستگی یا مشکل خاصی مواجه شده باشد لطفا در کمتر از ۲۴ ساعت با خدمات پس از فروش سلنزی تماس بگیرید تا بعد از ثبت درخواست، فرایند ارسال کالای جایگزین برای شما آغاز شود.

شکستگی و آسیب دیدگی مرسوله و یا حتی گمشدگی مرسوله قبل از تحویل سفارشتان از باربری بر عهده سلنزی می باشد و در صورت اتفاق افتادن این مسئله سلنزی موظف به برگشت وجه کامل مرسوله شما و یا ارسال مجدد همان سفارشات برایتان است.

[/nx_spoiler][nx_spoiler title=”اگر موقع تحویل سفارش مشکلی وجود داشت چیکار کنم؟” style=”fancy]

در هر لحظه میتوانید مشکلات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق حساب کاربری تان در سلنزی، تلفن ۰۲۱۹۱۳۰۰۶۱۰  واتس اپ ۰۹۱۲۷۱۴۱۲۳۹ یا اینستاگرام @selenzicom به صورت ۲۴ ساعته با پشتیبانی سلنزی در میان بگذارید.

[nx_service title=”سوالات پرتکرار و ضروری” icon=”icon: bookmark” icon_color=”#b00000″ size=”40″][/nx_service]

[/nx_spoiler][nx_spoiler title=”بجز موارد بالا نکته خاصی هست که باید بدانیم؟” style=”fancy]

ما کارشناسان سلنزی اکثر سوالات پرتکرار و ضروری را در قسمت بالا درج کرده ایم، لطفا در نظر داشته باشید که در تمامی مراحل خرید و پس از خرید تا مراحل دریافت سفارشتان و حتی در فرایند استفاده از محصولات خریداری شده از سلنزی نیز کنار شما خواهیم بود.

انسانیت بهترین معامله بین ما و مشتریان می باشد.

[/nx_spoiler][/nx_accordion]

0 0 رای ها
امتیاز